Aleksandra Pasek - Dyrektor Żłobka

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii – specjalność Pedagogika Opiekuńcza i Wychowawcza oraz studiów podyplomowych na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Jestem zakochana w pracy z małymi dziećmi, a w otaczających mnie ludziach szukam ciepła. Uwielbiam książki – w każdych ilościach oraz gry planszowe.

Supermoce: umiejętność dopasowania się do każdej sytuacji, wielozadaniowość.

Barbara Nagler - opiekunka w grupie Skrzaty

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńcza – wychowawcza. W swojej pracy staram się dawać dzieciom jak najwięcej ciepła i czułości. Cudownie jest obserwować jak nasi podopieczni rozwijają się i cieszę się, że mogę wspierać ich w tym rozwoju. W maluchach urzeka mnie ich szczerość oraz ciekawość świata.
Staram się, aby każde dziecko czuło się u nas bezpiecznie, ale przede wszystkim by było szczęśliwe.
Prywatnie uwielbiam spędzać czas z najbliższymi oraz spacerować po górskich szlakach.

Supermoce: cierpliwość, troskliwość, empatia

Magdalena Urban - opiekunka w grupie Skrzaty

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, z wyboru – opiekunem w żłobku. Kiedyś zupełnie przez przypadek zaczęłam przygodę ze żłobkiem i okazało się, że do tej przygody mnie bardzo ciągnie. Praca z małymi ludźmi daje mi wiele satysfakcji, a towarzyszenie im dzień w dzień i obserwacja jak osiągają kolejne umiejętności dają poczucie, że to co robię ma sens. W pracy bardzo lubię sięgnąć po książkę i śpiewać.
Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych dziewczynek, z którymi spędzam wolny czas, a gdy mi go jeszcze trochę zostanie siadam do maszyny do szycia.

Supermoce: uśmiech, otwartość i śpiew

Aneta Blitek - opiekunka w grupie Skrzaty

Jestem osobą odpowiedzialną, wrażliwą, chętnie angażuję się w nowe pomysły, których celem jest rozwój dzieci i ich zadowolenie. Jestem mamą 6-latka, z którym najchętniej spędzam czas aktywnie – rower, narty, ale także czytanie, gry planszowe. Lubię także podróże i koncerty.

Supermoce: wrażliwość, empatia, uśmiech

Katarzyna Błach - opiekunka w grupie Chochliki

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim troską oraz staram się, aby dzieci w miarę swoich możliwości były jak najbardziej samodzielne. Uwielbiam czytać dzieciom bajki, dzięki którym rozwija się ich wyobraźnia oraz kreatywność. Prywatnie jestem mamą przedszkolaczki, z którą często eksperymentuję w kuchni.

Supermoce: otwartość, pogodność.

Katarzyna Kubik - opiekunka w grupie Chochliki

Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia w zakresie resocjalizacji z profilaktyką społeczną.W życiu prywatnym jestem mamą przedszkolaka, z którym chętnie spędzam czas na świeżym powietrzu, w domu organizuję mu różne zabawy lub czytam ulubione książeczki.Jestem osobą komunikatywną w relacji z najmłodszymi. W żłobku “Elementarz” pracuję jako pomoc opiekuna w najstarszej grupie” Chochliki”. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji. Codziennie uczę się czegoś nowego.Jest to praca moich marzeń.

Supermoce: uśmiech, rzetelność, wrażliwość

Martyna Sikora - opiekunka w grupie Chochliki

Ukończyłam akademię muzyczną i zawodowo gram na skrzypcach. Jednak od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cieszy mnie, że mogę wykorzystywać moje umiejętności muzyczne w pracy z najmłodszymi.
Fascynujące jest obserwowanie jak dzieci w żłobku reagują na dźwięk skrzypiec – następuje cisza, skupienie na brzmieniu instrumentu, a starsze grupy angażują się w śpiewanie i taniec.
Wierzę w filozofię dr Shinichiego Suzukiego – japońskiego skrzypka i pedagoga. Mówił on o ogromnym potencjale drzemiącym w każdym dziecku, który pozwala rozwinąć talent w różnych dziedzinach w zależności od otaczających ich ludzi. Ciesze się, że mogę być osobą, która, być może, zaszczepi w nich miłość i talent do muzyki.
Staram się jak najlepiej odczytywać potrzeby wszystkich dzieci i odpowiadać na nie z uśmiechem i troską. Lubię obserwować jak z dnia na dzień maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i jak zawiązują swoje pierwsze przyjaźnie z rówieśnikami. Cieszę się, że mogę im towarzyszyć.
Prywatnie uwielbiam spędzać czas wolny z rodziną, spacerować lub czytać książki.

Małgorzata Skarżyńska - opiekunka w grupie Chochliki

W naszym żłobku należę do drużyny Chochlików. Na pierwszym miejscu zawsze stawiam dziecko i jego potrzeby. Wierzę, że brak oceniania i akceptacja odczuwanych emocji stwarza odpowiednie warunki do rozwoju dziecka. W wolnych chwilach lubię namalować obraz, poczytać książkę lub obejrzeć coś na netflixie. I jeść! Kocham dobre jedzenie!

Supermoce: niepowtarzalne poczucie humoru, empatia.

Wiktoria Gardawska - opiekunka w grupie Krasnoludki

Dołączyłam do drużyny Elementarza, bo wierzę i wiem, że to miejsce prowadzone z pasją i sercem do dzieci.
W pracy zależy mi na tym, żeby dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie, a dzięki temu mogło się rozwijać w każdej dziedzinie oraz dzielić się ze mną swoimi emocjami.
Prywatnie jestem mamą przedszkolaka i żłobkowicza. Można powiedzieć że znam dwie strony medalu – jako mama i opiekunka w żłobku.

Supermoce: kreatywność, poczucie humoru, wielozadaniowość.

Justyna Guzy - opiekunka w grupie Krasnoludki

Od wielu lat moja droga zawodowa związana jest z dziećmi. Lubię zarażać dzieci swoimi pasjami, a szczególnie miłością do aktywnego spędzania czasu. Uważam, że sport jest bardzo ważny na każdym etapie rozwoju dziecka. Jestem osobą wrażliwą, odpowiedzialną i chętną do pomocy. W wolnym czasie biegam, jeżdzę na rolkach, a w zimie na nartach i łyżwach. Lubię czytać, szczególnie literaturę faktu.

Martyna Noras - opiekunka w grupie Krasnoludki

Carolyn Hooper zauważyła, że pracą dzieci jest zabawa – uczą się poprzez wszystko co robią. Za swoją zawodową misję obrałam stwarzanie jak najlepszych warunków do rozwoju najmłodszych. Każdy uśmiech i przezwyciężona słabość jest dla mnie na wagę złota. Poza spełnianiem roli cioci w grupie Krasnali, studiuję psychologię i zajmuję się animacjami zabaw dziecięcych. Uwielbiam taniec i wszystko to, co związane jest z muzyką i wyrażaniem siebie.

Supermoce: cierpliwość, wyrozumiałość, umiejętność wsłuchania się w dziecko, kreatywność

Agata Trzepierczyńska - nauczyciel rytmiki z językiem angielskim

Specjalizuję się w dziedzinie Metody Rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a, zawodowo związana jestem z edukacją muzyczną, dziennikarstwem muzycznym oraz sportowym w dyscyplinie żużlowej. Pasjonuję się podróżami, turystyką górską oraz narciarstwem. Uwielbiam zarażać swoją pasją do rytmiki oraz muzyki małe i duże Szkraby.

Supermoce: profesjonalizm, ambicja, sympatyczność.

Małgorzata Jelonek - psycholog

W kontakcie z dzieckiem stawiam na akceptację – codziennie pomagam dzieciom oswoić się z odczuwanymi przez nich emocjami. Dobrze czuję się w towarzystwie najmłodszych, uwielbiam wspólne podróże do świata, gdzie wszystko jest możliwe. Po pracy moją największą pasją są garnki, patelnie, kuchnie, jedzenie i wszystko co z nimi związane.

Supermoce: pozytywnie zakręcona, kreatywna, otwarta.

Danuta Strzelec - Pani pokojowa

W mojej pracy zależy mi, by nasi podopieczni mieli zapewnione bezpieczeństwo i przyjemność ze spędzania czasu w ładnych, czystych salach. Poza pracą uwielbiam spędzać czas jeżdżąc na nartach – zimą, latem – zwiedzać okolice podczas wycieczek rowerowych oraz pływać – windsurfing.

Supermoce: nieznikający uśmiech, aktywność.

Renata Majewska - Pani pokojowa

Moje zadania w żłobku polegają na wsparciu personelu w zakresie czystości sal oraz organizacji posiłków dla naszych maluchów. Wspaniale jest obserwować, jak dzieci się rozwijają i za chwilę już są gotowe do podjęcia nauki w przedszkolu, a nawet szkole. Prywatnie bardzo lubię spacerować po lesie oraz jeździć na rowerze.

Supermoce: aktywność, pogodna dusza.

Karolina Hyacent - opiekunka w grupie Skrzaty

Z wykształcenia jestem logopedą, filologiem oraz terapeutą ręki. Praca z dziećmi daje mi wiele radości, cieszę się, że mogę pomagać im zdobywać nowe umiejętności. Poza pracą w żłobku prowadzę również zajęcia z logorytmiki, Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz warsztaty sensoryczne. W czasie wolnym uwielbiam podróżować, czytać oraz spędzać czas z bliskimi.
Supermoce: kreatywność, wielozadaniowość, wrażliwość

Magdalena Budujkiewicz - opiekunka w grupie Kransoludki

Z wykształcenia jestem pedagogiem i plastykiem. Poza pracą w żłobku prowadzę też zajęcia plastyczne oraz kursy szybkiego czytania, zapamiętywania i koncentracji. W codziennej pracy z najmłodszymi staram się dbać o ich wszechstronny rozwój, uwzględniając przy tym indywidualność każdego malucha. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem, spędzam czas z rodziną oraz relaksuję się piekąc ciasta i ciasteczka.

Supermoce: wrażliwość, piecze pyszne ciasteczka.

Angelika Kozyra - opiekunka w grupie Skrzaty

Do pracy zawsze przychodzę uśmiechnięta i naładowana pozytywną energią. Praca z dziećmi sprawia mi dużo przyjemności i satysfakcji. Uwielbiam wcielać się w rolę dziecka i stawać ze swoimi podopiecznymi na równi w czasie zabawy. Kocham bezpośredniość dzieci, ich naturalność i szczerość.

W wolnym czasie lubię wyjeżdżać na wycieczki z rodziną, na wędrówki górskie w Tatrach i wypady do ZOO.

Wieczorami, by się zrelaksować zanurzam się w świat książek, który pobudza moją wyobraźnię i zabiera w krainę fantazji.

Supermoce: uśmiech, tolerancja, cierpliwość i troskliwość

Karolina Szweblik - opiekunka w grupie Krasnoludki

Co sprawia mi największą przyjemność? Aktywne spędzanie czasu na zewnątrz, czym staram się zarazić moich podopiecznych. Jestem opiekunką w Elementarzu od roku, ale z radością wyobrażam sobie kolejne lata pracy z dziećmi i moimi współpracownikami.

Supermoce: zawsze chętna do pomocy.