Aleksandra Pasek - Dyrektor Żłobka

Jestem absolwentką studiów magisterskich Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii – specjalność Pedagogika Opiekuńcza i Wychowawcza oraz studiów podyplomowych na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Jestem zakochana w pracy z małymi dziećmi, a w otaczających mnie ludziach szukam ciepła. Uwielbiam książki – w każdych ilościach oraz gry planszowe.

Supermoce: umiejętność dopasowania się do każdej sytuacji, wielozadaniowość.

Magdalena Urban - opiekunka w grupie Chochliki

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, z wyboru – opiekunem w żłobku. Kiedyś zupełnie przez przypadek zaczęłam przygodę ze żłobkiem i okazało się, że do tej przygody mnie bardzo ciągnie. Praca z małymi ludźmi daje mi wiele satysfakcji, a towarzyszenie im dzień w dzień i obserwacja jak osiągają kolejne umiejętności dają poczucie, że to co robię ma sens. W pracy bardzo lubię sięgnąć po książkę i śpiewać.
Prywatnie jestem mamą dwóch cudownych dziewczynek, z którymi spędzam wolny czas, a gdy mi go jeszcze trochę zostanie siadam do maszyny do szycia.

Supermoce: uśmiech, otwartość i śpiew

Justyna Guzy - opiekunka w grupie Chochliki

Od wielu lat moja droga zawodowa związana jest z dziećmi. Lubię zarażać dzieci swoimi pasjami, a szczególnie miłością do aktywnego spędzania czasu. Uważam, że sport jest bardzo ważny na każdym etapie rozwoju dziecka. Jestem osobą wrażliwą, odpowiedzialną i chętną do pomocy. W wolnym czasie biegam, jeżdzę na rolkach, a w zimie na nartach i łyżwach. Lubię czytać, szczególnie literaturę faktu.

Joanna Uszok - opiekunka w grupie Chochliki

Z wykształcenia jestem licencjonowanym fizjoterapeutą, ale odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z małymi dziećmi. W swojej pracy staram się obdarzyć wszystkie dzieci jak największą troską, tak aby w naszym żłobku czuły się jak najlepiej, ale przede wszystkim bezpiecznie. Praca z dziećmi sprawia mi dużą radość i przyjemność. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci z którymi uwielbiam spędzać czas wolny na wspólnym czytaniu bajek, spacerach, górskich wędrówkach czy wspólnej zabawie na dywanie. Natomiast kiedy mam chwilę dla siebie lubię posłuchać dobrej muzyki.

Supermoce: cierpliwość, wrażliwość, spokój oraz uśmiech

Katarzyna Kubik - opiekunka w grupie Chochliki

Ukończyłam studia pedagogiczne pierwszego stopnia w zakresie resocjalizacji z profilaktyką społeczną.W życiu prywatnym jestem mamą przedszkolaka, z którym chętnie spędzam czas na świeżym powietrzu, w domu organizuję mu różne zabawy lub czytam ulubione książeczki.Jestem osobą komunikatywną w relacji z najmłodszymi. W żłobku “Elementarz” pracuję jako pomoc opiekuna w najstarszej grupie” Chochliki”. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji. Codziennie uczę się czegoś nowego.Jest to praca moich marzeń.

Supermoce: uśmiech, rzetelność, wrażliwość

Wiktoria Gardawska - opiekunka w grupie Skrzaty

Dołączyłam do drużyny Elementarza, bo wierzę i wiem, że to miejsce prowadzone z pasją i sercem do dzieci.
W pracy zależy mi na tym, żeby dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie, a dzięki temu mogło się rozwijać w każdej dziedzinie oraz dzielić się ze mną swoimi emocjami.
Prywatnie jestem mamą przedszkolaka i żłobkowicza. Można powiedzieć że znam dwie strony medalu – jako mama i opiekunka w żłobku.

Supermoce: kreatywność, poczucie humoru, wielozadaniowość.

Martyna Noras - opiekunka w grupie Skrzaty

Carolyn Hooper zauważyła, że pracą dzieci jest zabawa – uczą się poprzez wszystko co robią. Za swoją zawodową misję obrałam stwarzanie jak najlepszych warunków do rozwoju najmłodszych. Każdy uśmiech i przezwyciężona słabość jest dla mnie na wagę złota. Poza spełnianiem roli cioci w grupie Krasnali, studiuję psychologię i zajmuję się animacjami zabaw dziecięcych. Uwielbiam taniec i wszystko to, co związane jest z muzyką i wyrażaniem siebie.

Supermoce: cierpliwość, wyrozumiałość, umiejętność wsłuchania się w dziecko, kreatywność

Aneta Blitek - opiekunka w grupie Skrzaty

Jestem osobą odpowiedzialną, wrażliwą, chętnie angażuję się w nowe pomysły, których celem jest rozwój dzieci i ich zadowolenie. Jestem mamą 6-latka, z którym najchętniej spędzam czas aktywnie – rower, narty, ale także czytanie, gry planszowe. Lubię także podróże i koncerty.

Supermoce: wrażliwość, empatia, uśmiech

Katarzyna Błach - opiekunka w grupie Krasnoludki

W swojej pracy kieruję się przede wszystkim troską oraz staram się, aby dzieci w miarę swoich możliwości były jak najbardziej samodzielne. Uwielbiam czytać dzieciom bajki, dzięki którym rozwija się ich wyobraźnia oraz kreatywność. Prywatnie jestem mamą przedszkolaczki, z którą często eksperymentuję w kuchni.

Supermoce: otwartość, pogodność.

Martyna Majda - opiekunka w grupie Krasnoludki

Ukończyłam akademię muzyczną i zawodowo gram na skrzypcach. Jednak od zawsze chciałam pracować z dziećmi. Cieszy mnie, że mogę wykorzystywać moje umiejętności muzyczne w pracy z najmłodszymi.
Fascynujące jest obserwowanie jak dzieci w żłobku reagują na dźwięk skrzypiec – następuje cisza, skupienie na brzmieniu instrumentu, a starsze grupy angażują się w śpiewanie i taniec.
Wierzę w filozofię dr Shinichiego Suzukiego – japońskiego skrzypka i pedagoga. Mówił on o ogromnym potencjale drzemiącym w każdym dziecku, który pozwala rozwinąć talent w różnych dziedzinach w zależności od otaczających ich ludzi. Ciesze się, że mogę być osobą, która, być może, zaszczepi w nich miłość i talent do muzyki.
Staram się jak najlepiej odczytywać potrzeby wszystkich dzieci i odpowiadać na nie z uśmiechem i troską. Lubię obserwować jak z dnia na dzień maluchy stają się coraz bardziej samodzielne i jak zawiązują swoje pierwsze przyjaźnie z rówieśnikami. Cieszę się, że mogę im towarzyszyć.
Prywatnie uwielbiam spędzać czas wolny z rodziną, spacerować lub czytać książki.

Ewa Drechsler - opiekunka w grupie Krasnoludki

Swoją przygodę z opieką nad maluchami zaczęłam 3,5 roku temu w żłobku i od tamtej chwili każdy dzień w tej pracy napełnia mnie ogromną radością i spełnieniem. Moim celem zawsze jest stworzenie dla każdego malucha przestrzeni, w której czuje się bezpiecznie, ma swobodę i jest zrozumiany. Wolnym czasie uwielbiam zanurzać się w świat książek oraz delektować się wolnością podczas rowerowych wypraw.

Supermoce: otwartość, empatia i cierpliwość, które nieustannie wspierają mnie w codziennej pracy z dziećmi. To bardzo ważne, aby wszystkie maluszki czuły się kochane i wspierane w swoim rozwoju.

Małgorzata Jelonek - psycholog

W kontakcie z dzieckiem stawiam na akceptację – codziennie pomagam dzieciom oswoić się z odczuwanymi przez nich emocjami. Dobrze czuję się w towarzystwie najmłodszych, uwielbiam wspólne podróże do świata, gdzie wszystko jest możliwe. Po pracy moją największą pasją są garnki, patelnie, kuchnie, jedzenie i wszystko co z nimi związane.

Supermoce: pozytywnie zakręcona, kreatywna, otwarta.

Beata Kowalczyk - nauczyciel rytmiki

Ukończyłam Akademię Muzyczną w Katowicach oraz odbyłam studia podyplomowe ze Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Z wielką radością podjęłam pracę w Elementarzu. Wprowadzanie dzieci w świat muzyki jest moją ukochaną pasją, a wspólna zabawa poprzez działania ruchowe, instrumentalne i wokalne sprawia mi ogromną frajdę i daje mnóstwo satysfakcji.

Uważam, że dzieci są największą motywacją w samorozwoju. W domu przekonuję się o tym po raz trzeci.

Myślę, że moim drogowskazem jest optymizm.

Supermoce: ogromne pokłady energii i optymizmu

Danuta Strzelec - Pani pokojowa

W mojej pracy zależy mi, by nasi podopieczni mieli zapewnione bezpieczeństwo i przyjemność ze spędzania czasu w ładnych, czystych salach. Poza pracą uwielbiam spędzać czas jeżdżąc na nartach – zimą, latem – zwiedzać okolice podczas wycieczek rowerowych oraz pływać – windsurfing.

Supermoce: nieznikający uśmiech, aktywność.

Renata Majewska - Pani pokojowa

Moje zadania w żłobku polegają na wsparciu personelu w zakresie czystości sal oraz organizacji posiłków dla naszych maluchów. Wspaniale jest obserwować, jak dzieci się rozwijają i za chwilę już są gotowe do podjęcia nauki w przedszkolu, a nawet szkole. Prywatnie bardzo lubię spacerować po lesie oraz jeździć na rowerze.

Supermoce: aktywność, pogodna dusza.

Magdalena Budujkiewicz - opiekunka w grupie Kransoludki

Z wykształcenia jestem pedagogiem i plastykiem. Poza pracą w żłobku prowadzę też zajęcia plastyczne oraz kursy szybkiego czytania, zapamiętywania i koncentracji. W codziennej pracy z najmłodszymi staram się dbać o ich wszechstronny rozwój, uwzględniając przy tym indywidualność każdego malucha. W wolnym czasie zajmuję się rękodziełem, spędzam czas z rodziną oraz relaksuję się piekąc ciasta i ciasteczka.

Supermoce: wrażliwość, piecze pyszne ciasteczka.

Angelika Kozyra - opiekunka w grupie Skrzaty

Do pracy zawsze przychodzę uśmiechnięta i naładowana pozytywną energią. Praca z dziećmi sprawia mi dużo przyjemności i satysfakcji. Uwielbiam wcielać się w rolę dziecka i stawać ze swoimi podopiecznymi na równi w czasie zabawy. Kocham bezpośredniość dzieci, ich naturalność i szczerość.

W wolnym czasie lubię wyjeżdżać na wycieczki z rodziną, na wędrówki górskie w Tatrach i wypady do ZOO.

Wieczorami, by się zrelaksować zanurzam się w świat książek, który pobudza moją wyobraźnię i zabiera w krainę fantazji.

Supermoce: uśmiech, tolerancja, cierpliwość i troskliwość